Як вибрати стедікам?
Ви знімали коли-небудь відео, не використовуючи спеціальних пристосувань, а просто тримаючи камеру або телефон в руках? Ми впевнені, що більшість початківців користувачів, так чи інакше, бували в такій ситуації, коли в розпорядженні є тільки камера і нічого більше. Якою би високою не була роздільна здатність у матриці камери, чіткість – це не єдина складова якісного відеоконтенту.
Не менш важливим параметром є плавність, коли тряска і коливання максимально згладжені, і ви насолоджуєтеся рівними і чіткими кадрами. Що ж дозволить отримати таку бажану картинку? Наша відповідь – стедікам. Далі, ми розберемо основні кроки, які повинні бути зроблені при виборі стабілізатора.
1. Позначити коло завдань, які буде виконувати пристрій. Це може бути як розширений функціонал — бездротова зарядка, набір смарт-функцій, можливість встановлення додаткових гаджетів, так і просто забезпечення стабільного плавного відео.
2. Визначити вимоги до софту — потрібно розуміти хочете ви моментально ділитися відзнятим матеріалом у соціальних платформах, чи ви хочете знімати в різних режимах таких як Timelapse, Hyperlapse, обов’язково мати контроль над знімальним апаратом (старт/стоп зйомки, зміна режимів зйомки, зміна налаштувань знімального пристрою).
3. Вага пристрою на якому планується зйомка (опціонально з аксесуарами). Дуже важливий аспект так як, ми вже згадували раніше, деякі стабілізатори пропонують можливість розташування додаткових аксесуарів. Якщо ви збираєтеся використовувати будь-які аксесуари для камери, їх також потрібно буде зважувати, щоб дізнатися загальну вагу.
4. Вибрати модель стедікама
Враховуючи все вище викладене можна приступати до вибору виробника і моделі стедікама, який оптимально підійде під ваші завдання і вимоги, що виставляються до шуканого девайсу.
Які ж типи стедікамів бувають і на які технічні параметри потрібно звертати увагу в першу чергу?
Типи стедікамів
< span style="color: #000000;">на даний момент стабілізатори діляться на два типи: механічні та електронні.
Механічні припускають більш витратну за часом підготовку для їх використання, так як в цьому випадку необхідна балансування тягарців пристрою, через що цей тип стабілізаторів є більш доступним варіантом, з фінансової точки зору. Через специфічність конструкцій дані пристрої поступаються в якості стабілізації наступним стедікамам.
Електронні
Є системи підвищеної складності, в яких використовуються безщіточні мотори і, покликані допомогти Вам отримати точний баланс при зйомці на екшн-камеру або смартфон.
Значно зросла популярність електронних стабілізаторів, які просто використовувати і вони допомагають записати плавне відео на камеру або телефон. В стедікамах такого типу використовується принцип гіроскопа для вирівнювання камери по двом або трьом осям.
Стедіками призначаються для роботи з різними записуючими пристроями, такими як телефони, екшн-камери, дзеркальні і бездзеркальні камери
Вантажопідйомність
Головною особливістю стедікамів, яка рідко згадується в технічних характеристиках, є те, що крім максимальної вантажопідйомності, є мінімальна.
Для стабілізаторів з вантажопідйомністю від 2 до 5 кг, мінімальна вага складає 300 г, що не дозволяє їм бути універсальними для різних пристроїв. Стедіками до 1 кг не мають мінімальної ваги.
Цей параметр важливий для всіх стедікамів в не залежності від їх типу і тому їх можна розділити на кілька груп.
До 1 кг
У цю категорію входять стабілізатори для всіх екшн-камер і телефонів, а також малогабаритних дзеркальних і бездзеркальних камер.
Від 1 до 2 кг
У цій ваговій категорії розташовуються стедіками для таких камер, як SONY A7s (об’єктив 16 ~ 35 мм), SONY 5100, SONY RX100 Series (DSC-RX100M5, DSC-RX100M4, DSC-RX100M3), SONY a6500 (об’єктив 18 ~ 105 мм), Canon 5D Mark III (зі стандартним об’єктивом), SONY A7RII / ILCE-7R / ILCE-5100, Panasonic LUMIX GH4 / GH5, SONY NEX-5N / NEX-7 та інших вагою до 2 кг
Від 2 до 5 кг
Цей діапазон охоплює більшу частину пристроїв для стабілізації відео. Тут знаходяться не тільки одноручні стедіками, але і професійні для масивних кінокамер, наприклад, Ronin-MX і M від DJI.
Більше 5 кг
Ця група стедікамів включає в себе виключно професійну техніку як таку DJI Ronin 2 створення безпосередньо для кінематографічної зйомки.
Час роботи
Акумулятори у стедікамів характеризуються різною ємністю, також важливим моментом для тривалості роботи є можливість підзарядки камери або телефону.
Так само не мало важливим є і те, чи знімний елемент живлення у стедікамів, чи вбудований. І в разі якщо вбудований, можливо заряджати стабілізатор під час роботи.
Максимальний час роботи з одного заряду може досягати 20-ти годин. Для Вас ми визначили кілька рекомендацій, які можуть підійти під конкретний випадок і працюють максимально довго: для камер, екшн-камер, телефон.
У підсумку ми визначилися з важливістю ваги камери або телефону, зрозуміли чи треба управління камерою, визначили тип стедікама і вибір зводиться до однієї, максимум 2м моделям. Сподіваємося що наш короткий гайд допоможе Вам з питанням «Як вибрати стедікам?» або як мінімум полегшить завдання.
Add comment
You must be logged in to post a comment.