Як підключити мікрофон до телефону на Android
Що може бути складного в тому, щоб підключити мікрофон до смартфону? Давайте ближче ознайомимося з цим питанням. Ми розглянемо труднощі, які можуть виникнути при запису звуку на телефон під управлінням операційної системи Android.
При проведенні лайв-стрімів, зйомці блогів, влогів, а також будь-якого іншого відео подібного формату в галасливих місцях, дуже важлива якість звуку. Тому підключення зовнішнього мікрофона до смарт-гаджетів стає вкрай важливим питанням. У цій короткій інструкції ми з вами спробуємо розібратися, як підключити мікрофон до телефону на Android правильно. Далі розглянемо кілька специфічних проблем, які можуть при цьому виникнути і запропонуємо вам варіанти їх вирішення.
Як підключити мікрофон до телефону на Android по кабелю
Варіацій підключення зовнішнього звукозаписуючого пристрою по кабелю до смартфону або планшету на Android не так багато, як може здатися. По суті, їх всього два – через стандартний роз’єм для навушників, так званий “міні джек 3,5” (Jack 3.5 або 3.5 mm female TRRS), і через USB-порт для зарядки/передачі даних, використовуючи OTG перехідник.
Підключення через роз’єм для навушників звичайного мікрофона
При даному виді підключення основним нюансом є кількість пінів (контактів) на штекері — у смартфонів їх чотири (TRRS), а у мікрофонів, як правило, всього три (TRS). Виняток являють собою мікрофони, спеціально вироблені для використання з телефоном. Звичайні ж мікрофони з TRS штекером при прямому підключенні до телефону працювати не будуть.
Для коректної роботи звичайного мікрофона і смартфона потрібен перехідник TRS/TRRS. І тут починаються складнощі. Справа в тому, що до 2011 року виробники використовували розташування контактів за міжнародним стандартом OMTP. Починаючи з 2012 року всі перейшли на американський стандарт CTIA. Різниця між ними на перший погляд несуттєва, а на ділі критична:
- Третій контакт (друге кільце штекера) в OMTP відповідає за мікрофон, а в CTIA — за заземлення.
- Четвертий контакт (третє кільце штекера) в OMTP відповідає за заземлення, а в CTIA — за мікрофон.
- Інші контакти (перше кільце і наконечник) ідентичні в обох стандартах.
Абсолютно всі нові мікрофони використовують стандарт CTIA, але перехідники TRS/TRRS можуть мати різні стандарти. Тому при покупці перехідника, якщо є така можливість, слід купувати перехідник того ж виробника, що і мікрофон. Оскільки пристрої від різних виробників можуть бути просто не сумісні за стандартом.
Підключення мікрофона через роз’єм для навушників на телефоні
На кінець 2020 року ринок електроніки переповнений величезною кількістю мікрофонів, які сумісні зі смартфоном/планшетом або будь-яким іншим смарт-гаджетом. У 99% смартфонів використовується роз’єм стандарту CTIA, і у всіх них використовується такого ж стандарту штекер.
Тому, купуючи будь-який мікрофон призначений для телефону, ви можете не переживати про сумісність. Якщо вашому гаджету не більше 8 років звичайно ж. На нашому сайті так само є мікрофони вироблені для телефонів, з асортиментом цих мікрофонів ви можете ознайомитисятут.
Підключення через роз’єм micro-USB або Type-C
На початку 2019 року, виробники смартфонів під управлінням операційної системи Android, перейнявши практику компанії Apple, почали відмовлятися від роз’єму міні джек 3,5.
Як же підключити мікрофон до смартфону, в якому немає гнізда під навушники? Дуже просто. За допомогою USB-роз’єму для зарядки / передачі даних, з використанням спеціального перехідника з Type-C або micro-USB (в залежності від смартфона) на TRS.
Цей адаптер часто поставляється в комплекті зі смартфоном, але якщо його немає в наявності, то придбати його не складе труднощів. В іншому все досить просто – з’єднуємо між собою кабель і перехідник і підключаємо до смартфону.
Якщо підключений до телефону на Android мікрофон не працює
Досить часто користувачі смартфонів під управлінням Android стикаються з ситуацією коли всі перераховані вище умови виконані. При цьому, під час запису відео, звук з мікрофона або не записується зовсім, або записується з вбудованого в смартфон мікрофона.
Перша думка яка виникає в такій ситуації – мені продали бракований мікрофон/перехідник. Але не поспішайте з висновками. Перш ніж бігти в магазин або сервісний центр, для того щоб вам замінили мікрофон, або зовсім його повернути, проведіть наступний тест:
- Відкрийте застосунок Диктофон на телефоні (він встановлений в переважній більшості смартфонів).
- Запишіть тестовий файл з підключеним мікрофоном.
- Для більшого ефекту поплескайте по кінчику мікрофона пальцем.
- Після чого, обов’язково від’єднайте мікрофон від телефону, перед тим як прослуховувати записаний фрагмент.
Якщо звук записався як слід, то проблема не в технічному стані мікрофона, а на рівні програмного забезпечення. Якщо ж і в диктофоні звук не записується, тоді дійсно проблема або в мікрофоні / перехіднику, або була допущена помилка при його підборі.
Повернемося до проблеми програмного характеру. На жаль, в більшості телефонів східних виробників, а також в деяких телефонах іменитих брендів, на програмному рівні обмежена можливість вибору користувачем джерела звукозапису при відеозйомці.
З якої причини виробники це роблять, залишається неясним, однак якщо ви пошукаєте в налаштуваннях камери пункт Джерело звуку, ви його не знайдете. І це означає що в” рідній” програмі яка керує камерою, жоден мікрофон не буде працювати, ні бюджетний, ні найдорожчий.
Як же вирішити цю проблему? Рішення дуже просте – використання стороннього ПЗ, яке керує камерою. Таких програм величезна кількість, ми ж розглянемо рішення на основі програмиOpen Camera.
Як бачите, в налаштуваннях програми є пункт Джерело звуку і в ньому Зовнішній мікрофон. Яке саме програмне забезпечення використовувати для вирішення цієї проблеми, вибирати вам. На Play Market доступні як платні, так і безкоштовні версії.
Ми сподіваємося, що наша інструкція була корисною для вас. Якщо у вас виникли питання по підбору мікрофона/перехідника або будь-якого іншого аксесуара, звертайтеся до наших висококваліфікованих менеджерів. Ми з радістю Вам допоможемо.
Add comment
You must be logged in to post a comment.