5 параметрів, які обов’язково треба врахувати.
Що об’єднує блогера, завзятого туриста і батьків великого сімейства? Гостра необхідність у будь-яких умовах зберегти яскраві моменти життя! Найпростіше це зробити за допомогою екшн-камери, і прямо зараз ви дізнаєтеся про те, як вибрати цей гаджет.
Що таке екшн-камера?
Action-камери – мініатюрні цифрові відеокамери для зйомки в екстремальних обставинах (під водою, у повітрі, під час спуску на лижах тощо). Гаджети створені спеціально для того, щоб ви могли використовувати їх в найжорсткіших умовах. Тому й захищені вони набагато краще за звичайні смартфони або камери. При цьому екшн-камери дозволяють знімати з найширшим кутом огляду, а розмістити їх можна навіть там, де не поміститься інша апаратура. Зняті відео зберігаються в пам’яті камери – те, наскільки стискається ролик, залежить від бітрейту (чим він вищий, тим краще якість контенту). Однак, чим вище буде бітрейт, тим більше місця для зберігання відео на камері вам знадобиться. Висновок один: хочете більше якісного контенту, не варто кономити на картах пам’яті.
Ідеальна екшн-камера: яку вибрати?
Завжди звертайте увагу на 5 головних параметрів:
Корпус камери
Пам’ятайте, що камера знаходитиметься у вас на шоломі, на велосипеді або на зап’ясті – чим менше буде вага гаджета, тим простіше вам буде його використовувати. Щоб охопити максимальну картинку, придбайте штатив (в деяких моделях, наприклад, в GoPro Fusion, він входить до комплектації). Найпопулярніші матеріали для виробництва камер – міцний пластик і алюміній, стійкі до зношування та ударів. Іноді екшн-камери додатково зміцнюються сталевими вставками.
На користь моделі говорить наявність захисту від бруду, ударів і води. На практиці найзручнішими виявляються водонепроникні камери без боксу (наприклад, GoPro Hero 7) – використовуючи їх, можна знімати навіть під водою, не ризикуючи знизити якість звуку. Єдиний недолік таких гаджетів – можливість пошкодити корпус при ударі або при зануренні на велику глибину. Також ви можете відразу придбати екшн-камеру в спеціальному захисному кейсі.
У бюджетних моделях захист від вологи зустрічається рідко, проте у багатьох моделях камери в стандартну комплектацію входить водонепроникний бокс. Якщо ж ні – ви завжди можете придбати його додатково до гаджету.
Кут огляду
Чим вище цей показник, тим більше об’єктів потрапить в кадр і тим менше «мертвих» зон буде на відео. Найчастіше в продажу можна зустріти моделі з оглядом від 70 до 360 градусів – екшн-камери дозволяють знімати без участі оператора, власноруч. Оптимальний варіант для любителів – 120-170 градусів.
Якщо ви шукаєте недорогу модель, не варто намагатися обрати максимальний кут огляду. Пропонуючи користувачам моделі з більш, ніж 170-градусним кутом огляду, бюджетні бренди часто не можуть позбавитися від ефекту «риб’яче око».
Максимальна роздільна здатність
Для любительської зйомки цілком вистачає Full HD (1920 х 1080) – це вдалий компроміс між високою якістю відео та його адекватним об’ємом на карті. Однак майбутнє все одно залишається за 4К – саме цей показник дозволяє зняти ідеально чітку картинку (навіть, якщо дивитися відео ви будете на звичайних моніторах). Крім того, підтримка 4К знадобиться для професійної відеозйомки, а також для створення якісних роликів в режимі slow-mo. Ще одним аргументом на користь камер з 4К є можливість під час монтажу вирізати окремі частини кадру, не ризикуючи зашкодити якості кінцевої картинки.
У більшості екшн-камер встановлюються карти MicroSD. Якщо ви хочете купити гаджет з роздільною здатністю Full HD, сенсу купувати до неї карту менше 32 Гб немає. При зйомці роликів в 4K краще відразу розраховувати на карти від 64 Гб, тому що відео тривалістю в хвилину займе майже 400 мегабайт.
Кількість кадрів в секунду
Чим вище цей показник, тим більш плавним та приємним для сприйняття виявиться відзняте відео. Ролики, зняті на камеру з малою частотою кадрів, можуть «смикатися», бути уривчастими, особливо, якщо мова йде про зйомку з великою швидкістю. Зазвичай для зйомки вистачає 25 к/с, для спортивно-екстремальної – від 50 к/с. Якщо в моделі передбачена швидкість зйомки 120 або 240 к/с, ви зможете під час монтажу домогтися ефекту уповільнення часу. Однак не забувайте: чим більше кадрів знімає камера в секунду, тим швидше розряджатиметься акумулятор.
В продажу можна зустріти камери з оптичною або з цифровою стабілізацією зображення. В перших моделях встановлені гіроскопи і обчислювачі, які керують рухом лінз, підлаштовуючись під зовнішні чинники. У цифрових для зниження впливу руху встановлено програмне забезпечення. Оптичні стабілізатори дозволяють ефективніше «згладити» тремтіння, однак вимагають збільшеного модулю камери.
Додатковий функціонал
Звертайте увагу на те, що ще буде «вміти» камера:
- Вбудований модуль Wi-Fi або Bluetooth допоможе оперативно ділитися відзнятим матеріалом в соціальних мережах, а також дистанційно керувати камерою, використовуючи смартфон або комп’ютер. Також в продажу можна знайти моделі з пультом дистанційного керування в комплекті;
- За допомогою GPS-модуля на відео можна накласти дані про місце зйомки або, наприклад, про швидкість оператора під час зйомки;
- Керувати моделями з сенсорним екраном можна за допомогою легких дотиків. Моделі без дисплея також мають право на життя – переглядати відзнятий матеріал можна за допомогою смартфона;
- Режим фотозйомки дозволить не тільки записувати відеоролики, але й фотографувати;
- Функція гіростабілізаціі незамінна під час зйомки з велосипеда, мотоцикла або інших транспортних засобів. Екшн камери Sony завжди славились своєю стабілізацією, однак з виходом лінійки GoPro Hero 7 – позиції Sony в лідерстві похитнулись.
Середній час роботи сучасних екшн-камер – 2.5-4 години без підзарядки. Ємність батарей (як правило, це літій-іонні акумулятори) ви можете вибрати заздалегідь.
Як вибрати екшн-камеру в магазині Steady.com.ua?
Використовуйте фільтри в лівій частині сторінки, щоб відразу поставити вимоги до гаджету, і система сама видасть відповідні варіанти. Або просто проконсультуйтеся в онлайн-чаті з менеджером – ми підберемо модель, виходячи з побажань до ціни і функціоналу. Ви можете забрати екшн-камеру особисто в офісі Steady.com.ua (вул. Шолуденка, 5/25, БЦ «Корпус 7»), скористатися кур’єрською службою або «Новою поштою».
Готові продовжити розмову про екшн-камери? Зв’яжіться з нами просто зараз і дізнайтеся, яка модель підходить саме вам!
Add comment
You must be logged in to post a comment.